17.11.2012 SVOJETICE – 24. Dvojzkoušky – Video

Ráno ukazoval teploměr 4 °C, na listopad vlídné počasí. Border kolie hlídaly odjezd už od pátka. Jakmile se v autě připraví transportní klec, kluci nechtějí od auta pryč.
Zahajovaly dvojzkoušky LA1. Quip byl prvně v jízdárně. Nový povrch, velký hluk, pachy a štěkot, to vše je potřeba natrénovat. První běh byl krásně odpracovaný – soustředěný a čistý. Quip bral o pár setinek bramborovou medaili 4/30. Druhý běh byl radostný a rychlý. „Dobrý den, pane rozhodčí!“, pak super běh a disk mezi slalomem a tunelem.
S hodinovým zpožděním zahajovaly LA2. Tigy již dopoledne při procházce s Frisbee předvedl velkou chuť poslouchat a pracovat. Na parkuru Tigy pak běžel s chutí a dvakrát mě podržel. Přes mé zcela nesmyslné povely doběhl čistě a ve velmi slušném čase. Tigy zvítězil. Splnil svou druhou postupovou zkoušku do LA3 jako 1/34.
Indy s Kubou běželi na jistotu. Kuba nedovolil Indiánkovi shodit laťku. Vedl ho na ruce a nespěchal. Byl z toho krásný, povedený běh. Indy doběhl 2/34 bez trestných bodů, splnil svou druhou postupovou zkoušku do LA3.
Tigy i Indy jsou na jízdárnu zvyklí.
Druhý běh byl pro nás složitější a z prohlídky jsme šli rovnou na start. Tigy běžel výborně, po technické pasáži jsem posla Tigiho do tunelu a sama zůstala příliš vzadu. Tigy vyběhl z tunelu a ohlédl se po mně. Namísto vpřed a kruh si vybral skočku nalevo. Byl to pěkný, rychlý disk na 14. překážce. Doběh byl čistý a bezchybný. Tigy byl za tento běh pochválen. Indy běžel správně, disk přišel na 5. překážce, kterou asi Indy nezaregistroval a skočil 6. Zbytek tratě byl správně. Indymu nesvědčí otáčení po dálce – padá do elementů dálky – tento trik budeme muset ještě dotrénovat.