10-12.07.2015 Rožnov pod Radhoštěm – European Open Junior

Rozhodčí: Frühwirth, Otto (AT), Grygar, Antonín (CZ), Herendy, Veronika (HU) a Pánková, Lenka (CZ).

Rožnov pod Radhoštěm – European Open Junior Jakub Dobiáš – Indiana Jones Aibara
Agility Squads L 49/157, 46.29 s, 5.0 tr. b., 3.72 m/s
Jumping Individual Ch L 32/42, 35.09 s, 15.0 tr. b., 4.1 m/s
Jumping Squads L 76/159, 42.09 s, 5.0 tr. b., 3.99 m/s
Agility Individual Ch L 22/41, 49.24 s, 15.0 tr. b., 3.7 m/s
Sums: Jumping Individual Ch L + Agility Individual Ch L Rank: 21., DIS count: 0, Penalty: 30,00, Time: 84,33 s

02.07.2015 Krycí pes border kolie

Nabízíme krytí chovným psem border kolie red merle s pálením Grumble RM Sting z Černobílých

Chovný pes border kolie

Téměř osmiletý Tigy je zdravý rodinný pes border kolie skvělé kondice, stále závodící na nejvyšší úrovni Agility LA3.

Návštěva u paní chovatelky Moniky Švarcové v chovatelské stanici „z Černobílých“

Foto maminky naší border kolie Tigy – HENRIET CZECHMATE alias HANY

KNIHA KRYTÍ

BONITACE 29.7.2012 Žižice 2314/07 Krycí list použitý 2013 12-1324
Jméno Grumble RM Sting z Černobílých Vystaveno dne 24.9.2012
TNS normal – par. Ch. stanice – Jméno majitele feny Z Paleolitu – Čištínová Vladimíra
    Red merle tan 2

Upřesňující informace k rozhodnutí členské schůze ve Vraném nad Vltavou konané dne 28. 9. 2013.

k bodu 13) Odvolání Jany Tučímové k členské schůzi – návrh OCD

Pro bonitace konané po 1. lednu 2014 platí povinnost RTG vyšetření DLK a ramen (OCD), povinnost se týká všech jedinců rentgenovaných od data 29. 9. 2013 včetně. Jedinci rentgenovaní po tomto datu nebudou bez výsledků vyšetření DLK a OCD ramen na bonitaci uchovněni – chovnost jim bude uznána až po doložení výsledků těchto vyšetření. Psům, kteří byli rentgenováni před datem členské schůze (do 28. 9. 2013 včetně), nemusí být RTG vyšetření DLK a ramen dodělávána – pokud je nemají.

Dne 1. 12. 2013 výbor BCCCZ

Kontakty

Majitel: ING. JAN DOBIÁŠ
Kontaktní telefon: 733 415 235

Kontaktní formulář pro zájemce o nabídku krytí

20-21.07.2013 Dobříš – Non-stop Agility Cup Dobříš 2013

Vydařené závody, Mezinárodní kynologický festival Dobříš 20. – 21.7.2013 jsme si opravdu užili!

Tigy se umístil v soutěži agility výkonnostní kategorie A3 poprvé na druhém místě bez trestných bodů a kvalifikoval se na Mistrovství České republiky v agility 2013

Tigy si navíc za odměnu vyzkoušel Zámecký Canicross v prostředí Anglického zámeckého parku, běžela se dvě kola, délka kola 2 km a umístil se v kategorii Canicross muži se psy do 24,9 kg na desátém místě v čase 29:52.

Indy se zúčastnil Dogfrisbee závodu Super Minidistance v rámci Memoriálu Jindry Pecháčka 2013.

Quip s Kubou vyhráli Zámecký Canicross v kategorii děti do 13 let.

Rozhodčí: Mikkilä, Sari (FI).

Dobříš – Non-stop Agility Cup Dobříš 2013 Grumble RM Sting z Černobílých Indiana Jones Aibara Quip Gulden Land
    Agility DIS DIS DIS
    LA3, LA2 2/17, 46,47 s, 0,00 tr. b., 3,51 m/s 5/19, 42,53 s, 5,00 tr. b., 3,86 m/s 11/19, 53,65 s, 12,65 tr. b., 3,06 m/s
    Jumping 26/52, 44,23 s, 6,23 tr. b., 3,30 m/s 24/52, 41,28 s, 5,00 tr. b., 3,54 m/s 11/52, 37,26 s, 0,00 tr. b., 3,92 m/s
    Jumping DIS 7/50, 37,03 s, 0,00 tr. b., 3,89 m/s 17/50, 38,39 s, 5,00 tr. b., 3,75 m/s
    Finále 6/21, 41,45 s, 5,00 tr. b., 3,69 m/s

Foto z prvního kola Veronika Hříbalová

13-14.07.2013 Švýcarsko – Wichtrach – European Open Junior 2013

Na letošním EOJi byly opravdu moc pěkné parkury. Bohužel se nepovedl povrch a počasí se také nevyvedlo. Zažili jsme strašlivé teplo. Teplota se vyšplhala i k 35°C a za takovýchto podmínek se běhá špatně, dokonce se k tomu váže jedna velmi smutná událost, proto se domnívám, že se pejskům lépe běhalo minule, když pršelo.

V pátek jsme měli zahřívací trénink na procvičení překážek, aby další den pejsci i my věděli, jak tu vypadají zónové překážky apod. Tento den také proběhla veterinární prohlídka, kde si samozřejmě prohlédli psa, jestli je v pořádku a zdalipak máme splněné podmínky pro další běhání.

V sobotu proběhly dva běhy jednotlivců. Začínalo se Jumpingem, ve kterém jsme skončili s jednou shozenou laťkou na 20. místě ze 43 účastníků. A v poměrně těžkém Agility se třemi chybami (2 shozené laťky a skočená sestupní zóna z áčka) na 17. místě. Celkově jsme v jednotlivcích na 13. místě. Kdybychom ovšem neměli chyby, dopadli bychom v 1. běhu desátí a ve druhém druzí a celkově na 2. místě. Takže na další EOJ natrénujeme správně zóny a lepší techniku skoku.

V neděli se běhala družstva a i v tento den se začalo běhat bez zónovek. V Jumpingu jsme se třemi chybami ve družstvu skončili na 11. místě. V Agility našemu týmu rozhodčí udělil jen dvě chyby. Umístili jsme se jako čtvrtí a celkově na 6. místě. Škoda byla v chybách, bez nich bychom byly vždy první.

Rozhodčí: Fryand, Christian (CH), Garcia, Michele (FR), Grunder, Sasha (CH) a Lione, Angelo (IT).

Švýcarsko – Wichtrach – European Open Junior 2013 Dobias Jakub – Indy – Border Collie
    Children Large Jumping 20/43, 32.84 s, 5.00 tr. b., 4.32 m/s
    Children Large Agility 17/43, 40.61 s, 15.00 tr. b., 4.63 m/s
    Team Individual Large Jumping 82/129, 35.48 s, 15.00 tr. b., 4.23 m/s
    Team Individual Large Agility 43/128, 42.28 s, 5.00 tr. b., 3.93 m/s

13-15.07.2012 Rakousko – Pinkafeld – European Open Junior 2012 – Video

Letos se konal Agility Europen Open Junior v rakouském Pinkafeldu. EOJ byl vydařený. Počasí závodníkům nepřálo, velkou část závodů propršelo.

Do Rakouska jsme vyrazili ve čtvrtek ráno z Prahy, druhá zastávka byla v Brně. Po hodinovém zdržení autobusu od české policie (kontrola technického stavu autobusu před odjezdem do zahraničí) a zaplacení pokuty jsme odjeli do Rakouska, objeli Vídeň a na místo jsme přijeli v odpoledních hodinách. Vybalili jsme si do pokojíků ve studentské ubytovně a šli na společné BBQ – barbicue. V pátek dopoledne byla veterinární přejímka všech psů a pak jsme dlouho čekali na půlhodinový trénink. Trénink byl na dvou pevně postavených sekvencích a vystřídat se mělo skoro 30 českých týmů. Kolem stálo spousta lidí a hlasitě štěkali psi. Vyzkoušeli jsme si Indiánkem překážky, na kterých se další dny běhalo. Indy hezky přeskakoval skočky, zónovky ho také nepřekvapily. V 17 hodin bylo oficiální zahájení mistrovství. Všichni účastníci se za deště shromáždili na fotbalovém hřišti, byly dlouhé proslovy a vztyčeny vlajky všech zúčastněných zemí. Následovala slavnostní večeře a diskotéka.

V sobotu se běhalo mistrovsví jednotlivců – agility, pak jumping. Nervozita a napětí bylo obrovské. V jednotlivcích jsem byl s Indym v bezchybném agility běhu 24. ze 67 závodících v Large Childern. V jumping běhu jsme se diskvalifikovali. S Indym jsme běželi do rychlosti a Indy se místo stažení na Áčko rozeběhl do oblíbeného látkáče.

V neděli se běžel open družstev. Ve družstvech Large bylo 46 týmů. V jumpingu družstvo končilo s jednou chybou na úžasném 5. místě. Indy běžel hezky, ale diskvalifikoval se na obtížnější skokové sekvenci. V druhém agility běhu hodně záleželo na doběhnutí, bezchybnosti a rychlosti. První závodnice se bohužel diskvalifikovala. Ostatní z družstva už tedy museli doběhnout. Na naprosto promáčeném terénu se nám moc nedařilo. S Indiánkem jsme doběhli, ale měli jsme 3 chyby. V součtu družstev končil náš Czech Large 2 tým jako devátý.

Po doběhu následovalo vyhlášení výsledků. Česká reprezentace byla úspěšná, odvážela celkem 14 pohárů. Ceremoniál končil až v půl desáté, dojezd do Prahy byl ve 2 hodiny ráno.

Parkury by podle Kuby mohly být i trochu těžší. Organizace akce byla výborná, většina komentářů pouze v němčině. Byly to hezké závody, ze kterých jsme získali cenné zkušenosti a hezké vzpomínky.