13-15.07.2012 Rakousko – Pinkafeld – European Open Junior 2012 – Video

Letos se konal Agility Europen Open Junior v rakouském Pinkafeldu. EOJ byl vydařený. Počasí závodníkům nepřálo, velkou část závodů propršelo.

Do Rakouska jsme vyrazili ve čtvrtek ráno z Prahy, druhá zastávka byla v Brně. Po hodinovém zdržení autobusu od české policie (kontrola technického stavu autobusu před odjezdem do zahraničí) a zaplacení pokuty jsme odjeli do Rakouska, objeli Vídeň a na místo jsme přijeli v odpoledních hodinách. Vybalili jsme si do pokojíků ve studentské ubytovně a šli na společné BBQ – barbicue. V pátek dopoledne byla veterinární přejímka všech psů a pak jsme dlouho čekali na půlhodinový trénink. Trénink byl na dvou pevně postavených sekvencích a vystřídat se mělo skoro 30 českých týmů. Kolem stálo spousta lidí a hlasitě štěkali psi. Vyzkoušeli jsme si Indiánkem překážky, na kterých se další dny běhalo. Indy hezky přeskakoval skočky, zónovky ho také nepřekvapily. V 17 hodin bylo oficiální zahájení mistrovství. Všichni účastníci se za deště shromáždili na fotbalovém hřišti, byly dlouhé proslovy a vztyčeny vlajky všech zúčastněných zemí. Následovala slavnostní večeře a diskotéka.

V sobotu se běhalo mistrovsví jednotlivců – agility, pak jumping. Nervozita a napětí bylo obrovské. V jednotlivcích jsem byl s Indym v bezchybném agility běhu 24. ze 67 závodících v Large Childern. V jumping běhu jsme se diskvalifikovali. S Indym jsme běželi do rychlosti a Indy se místo stažení na Áčko rozeběhl do oblíbeného látkáče.

V neděli se běžel open družstev. Ve družstvech Large bylo 46 týmů. V jumpingu družstvo končilo s jednou chybou na úžasném 5. místě. Indy běžel hezky, ale diskvalifikoval se na obtížnější skokové sekvenci. V druhém agility běhu hodně záleželo na doběhnutí, bezchybnosti a rychlosti. První závodnice se bohužel diskvalifikovala. Ostatní z družstva už tedy museli doběhnout. Na naprosto promáčeném terénu se nám moc nedařilo. S Indiánkem jsme doběhli, ale měli jsme 3 chyby. V součtu družstev končil náš Czech Large 2 tým jako devátý.

Po doběhu následovalo vyhlášení výsledků. Česká reprezentace byla úspěšná, odvážela celkem 14 pohárů. Ceremoniál končil až v půl desáté, dojezd do Prahy byl ve 2 hodiny ráno.

Parkury by podle Kuby mohly být i trochu těžší. Organizace akce byla výborná, většina komentářů pouze v němčině. Byly to hezké závody, ze kterých jsme získali cenné zkušenosti a hezké vzpomínky.